Kurumsal

HELAMIN TÜRKİYE; HELKİM Su ve Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti., 2011 yılında İsviçre’li HELAMİN HOLDİNG’in Tek yetkili distributor (exculsive dealer)’ü olarak Istanbul’da kurulmuştur. Gelişen pazar payı neticesinde firmamız 2014 yılı başı ile bazı geleneksel kimyasalların üretimini de yapmaya başlamıştır.

Türkiye çapında değişik sanayi kolları ile birlikte yaşam alanları için su şartlandırma ve hijyen kimyasalları ile endüstriyel su şartlandırma teknolojisi sektöründe hizmet veren bir kuruluştur.

HELAMIN Türkiye, sanayi kuruluşlarına, otel, plaza, hastane ve jeotermal tesislerine öncelikle teknik servis ve destek sonrasında satış hizmeti sunmaktadır.

Sanayi tesislerinde kullanılan proses suyundan kaynaklanan, ısıtma, soğutma ve buhar sistemlerinde kışır-kireç ve korozyon oluşumunu önleyecek özel kimyasallar temin eder, üretir, ve uygulama için teknik destek verir. Sistemlerden alınan suların fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerini; gerek sahada yerinde, gerekse laboratuvar ortamında yaparak raporlar hazırlar ve taraflara sunar. Asıl görevimiz, sanayi tesislerinin ısıtma-soğutma sistemlerinin verimli çalışmasını sağlamanın yanında düşük maliyetlerle ömrünü uzatmak, su ve enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Su şartlandırma teknolojilerimiz soğutma suyu, kazan suyu ve ısıtma sistemleri, atık su ve ters osmoz sistemlerinin daha verimli ve daha stabil çalışmasını sağlar. Rafinerilerde, petro kimya tesislerinde, demir-çelik, kağıt, karton endüstrisinde; su şartlandırması için özel geliştirilmiş teknolojileri sunuyoruz.

HELKİM Su ve Yapı apartman ve ev ısıtma sistemlerinde kazanlar ve kombiler için özel geliştirilmiş ürünlerimiz ile müşterilerinin hizmetinizdedir.